Jedną z najbardziej popularnych atrakcji podczas imprez okolicznościowych dla najmłodszych stają się bańki mydlane. Pojawiają się coraz lepsze oferty na większe, mniejsze bańki. na ich większą ilość czy też różnorodne kształty. Jednak jak spowodować aby nasze bański mydlane były atrakcyjne i zachwyciły każde dziecko ?

Sam stwórz płyn do baniek mydlanych !

Do stworzenia płynu potrzebujemy tylko czterech składników: płyn do naczyń, woda, gliceryna i mnóstwo dobrych chęci.

Woda

Do naszego eksperymentu stworzenia domowych baniek mydlanych możemy dodać zwykłą wodę z kranu  lub wodę destylowaną. Woda destylowana dostępna jest w każdym supermarkecie lub na stacji benzynowej. Woda destylowana jest zazwyczaj sprzedawana w pięciolitrowych baniakach. Koszt baniaka to nie więcej niż 5 zł. Jak wiadomo woda w naszych kranach jest różna, dlatego woda destylowana może okazać się bardzo ważnym składnikiem.

Płyn do mycia naczyń

Płyn do mycia naczyń znajduje się w każdej kuchni a także w każdym sklepie. Warto więc wypróbować dużo różnych płynów. Nie chodzi o kolor, producenta czy ilość ale o pienienie. Najistotniejszą rzeczą jest to aby płyn się pienił. Piana powoduje, iż nasze bańki stają się bardziej sprężyste i większe.

Glicerol

Gliceryna sprawia, że nasze bańki mydlane są wytrzymałe, sprężyste i moja piękne kolory. To dzięki niej powstają naprawdę duże bańki mydlane. Glicerol można kupić  w każdej aptece. Zazwyczaj  pojawiają się one w małych plastikowych buteleczkach. Koszt gliceryny to maksymalnie 2 zł. Mała buteleczka glicerolu wystarcza na zrobienie kilku litrów płynu.

Ważna rzeczą są proporcje naszej mikstury. Zazwyczaj wykorzystuje się 1 część płynu do naczyń na 10 części wody. Mikstura, która powstała musi zostać delikatnie mieszana. Następnie dodajemy kilka kropel gliceryny. Jednak musimy uważać aby nie przesadzić z gliceryną. Warto dodawać ją stopniowo aby uzyskać odpowiednią konsystencje.  Na litr płynu do baniek przypada mniej więcej jedna łyżeczka gliceryny.

Jak widać na stworzenie własnych baniek mydlanych nie wydamy dużo pieniędzy a uzyskamy niesamowity efekt !

Nasze animatorki używają tej metody i wraz z dziećmi świetnie bawią się z powstałymi ogromnymi bańkami mydlanymi !

animatorki.com

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *