Czy malowanie twarzy jest bezpieczne ?

Malowanie twarzy jak doskonale wiemy to dziś bardzo popularna i często spotykana rozrywka na urodzinach czy przyjęciach weselnych. Jest to ogromna atrakcja dla dzieci. Trudno sobie wyobrazić jakąkolwiek zabawę urodzinową czy imprezę plenerową bez kolorowych farb do twarzy !

Dla dzieci malowanie twarzy to wielka frajda i radość. Jednak my jako rodzice oraz animatorki czasu wolnego musimy pamiętać, że dziecięca skóra jest wrażliwa i delikatna.

Jakie farby musimy więc wybrać ?

Ważne aby wybierać delikatne farby na bazie wody i co ważne delikatnego kremu. Liderem jak również naszym faworytem w tej kategorii są farby do twarzy snazaroo. Farby z tej serii ładnie kryją całą twarz, są wydaję, wysychają tworząc mało wyczuwalną powłokę. Dodatkowym atutem jest to iż są matowe, nie brudzące i bardzo łatwo się zmywają. Farby Snazaroo są delikatne, hipoalergiczne i bez parabenowe.

Mamy farby – i co dalej ?

Zawsze przed rozpoczęciem malowania należy zrobić porozmawiać z rodzicem. Musimy wiedzieć czy : dziecko ma tendencje do alergii? Czy było już kiedyś malowane? Czy na skórę został położony jakiś inny kosmetyk ? Ostatnie pytanie jest ważne, gdyż połączenie farb do twarzy z innym kosmetykiem jest najczęstszym powodem wystąpienia reakcji alergicznych. Ważne jest to aby poinformować rodzica o ewentualnych reakcjach alergicznych.

Nie mniej ważna jest dbałość o czystość naszych produktów. Mówimy tu zarówno o farbach jak i pędzlach oraz gąbkach do malowania twarzy muszą być zawsze idealnie czyste. Po malowaniu farby należy wyczyścić przecierając ich powierzchnie mokrym papierowym ręcznikiem. Gąbki czy pędzle powinny zostać odpowiednio wyparzone.  Nie chcemy przecież wyhodować całej koloni bakterii. Dbajmy o czystość naszych przedmiotów do pracy a zagwarantuje nam to czystą i higieniczną

To co będziemy malować zależy od naszych umiejętności i ambicji. Wiadome jest że nie każdy z nas potrafi malować w swoim zakresie, dlatego możemy spotkać się z różnymi przykładami malowania twarzy. Popularnością cieszą się : piesek, kot, myszka Mike, Ninja, księżniczka, krowa czy inne postaci z bajek.

Sprawdź naszą ofertę na www.animatorki.com !