Jak doskonale wiemy w ofercie animatorek na wesela urodziny czy inne imprezy okolicznościowe znajdują się elementy, których nie może zabraknąć. Jednym z tych elementów jest chusta animacyjna, która sprawia dzieciom wiele radości i zabawy. Dodatkowo chusta animacyjna pozwala rozwijać dziecku wyobraźnię i ćwiczyć współpracę w zespole.

Jakie więc zabawy można zaproponować z wykorzystaniem chusty animacyjnej ?

„Kogo brakuje?” – uczestnicy zabawy stoją w kręgu z zamkniętymi oczami. Dzieci trzymają chustę animacyjną na wysokości pasa. Prowadzący wybiera osobę, która wchodzi pod chustę. Następnie wszyscy otwierają oczy, a zadaniem uczestników jest odgadnięcie kto znajduje się pod chustą.

„Szukaj kolorów” Chusta animacyjna jest rozłożona na trawie, a animator wydaje polecenia:
„Otaczają nas zielone drzewa”
„Kąpiemy się w niebieskiej wodzie”
„Stoimy na żółtym piasku”
Zadaniem uczestników jest ustawienie się na odpowiednim kolorze.

„Przebieganie pod chustą”Chusta animacyjna, którą trzymają uczestnicy faluje góra – dół . Animator mówi, kto ma zmienić miejsce, np. osoby z niebieskimi oczami. W momencie gdy chusta jest maksymalnie w górze, dzieci przebiegają pod nią.

„Bilard” – grupa energicznie rusza chustą, na której jest piłeczka. Zadaniem grupy jest to aby piłeczka wpadła do środka chusty animacyjnej.

„Sałatka owocowa” –Dzieli uczestników zabawy na kilka grup nadając im nazwę owoców. Chusta animacyjna jest energicznie podrzucana przez dzieci. Prowadzący wymienia nazwy owoców, a osoby, które są danym owocem  przebiegają pod nią zmieniając się miejscami i łapią inne uchwyty.  „sałatka owocowa” to hasło, na które wszyscy zmieniają miejsce.

„Złap przesyłkę” – grupa tworzy koło. Do chusty animacyjnej wrzucamy piłeczkę. Jedna wyznaczona osoba kuca pod chustą przy czym ma wyciągnięte ręce przez otwór. Naszym zadaniem jest poprowadzenie piłki do osoby pod chustą.

Przedstawione powyżej zabawy z wykorzystaniem chusty animacyjnej to tylko kilka pomysłów, w których można ją wykorzystać. Chusta animacyjna pozwala nam na duże działanie przy pomocy wyobrazi. Dzieci na pewno będą zadowolone z zabaw zaproponowanych przez animatorki i spędzą z nami fantastyczny czas !

Wypełnij formularz i poznaj naszą ofertę!

animatorki.com

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *