Wielu z nasz zabawy integracyjne czy gry zespołowe kojarzy z przedszkolem, szkołą czy tez z koloniami. Jednak czy tylko wtedy gry zespołowe lub zabawy integracyjne spływają pozytywnie na rozwój małych dzieci? Oczywiście, że nie!

Zacznijmy od początku! Czym są zabawy integracyjne? To nic innego jak wykonywanie pewnych działaj razem z całą grupą. Dzieci lub osoby dorosłe dzięki udziałom w grach integracyjnych mogą lepiej poznać swoich rówieśników, kolegów z pracy lub przedszkola czy szkoły. Dodatkowo zabawy integracyjne pomagają w odkrywaniu przez dzieci samych siebie. Dzieci dostrzegają swoje możliwości i słabości, nad którymi warto pracować. Ćwiczą również umiejętność komunikowania się w grupie i całości relacji społecznych. To dzięki zabawie integracyjnej dzieci zaczynają odczuwać swobodę wypowiedzi, poczucie własnej wartości czy też odkrywają swoje nowe cechy osobowości. Jak widać zabawa integracyjna prosta rzecz a ile korzyści dla dzieci niesie za sobą.

Jak zaplanować i zachęcić dzieci do udziału w zabawie integracyjnej?

Ważne jest to, aby zabawa była atrakcyjna, dlatego warto użyć jakiś dodatkowych rekwizytów. Idealnie sprawdza się chusta animacyjna, którą kochają wszystkie dzieci. Dzięki niej każde dziecko może siąść w jednym miejscu lub złapać za koniec chusty. Samo to daje już dzieciom poczucie przynależności do grupy i bycia częścią danej zabawy. Użycie piłki, kolorowych kulek czy też balonów dodatkowo zachęca dzieci do wzięcia udziału w zabawie i sprawia, że chcą one do tego dołączyć.

Przykłady zabaw integracyjnych:

  • Zabawy z chustą animacyjną
  • „Kto tak jak ja”
  • Muzyczne krzesełka
  • Kogucik i kurki
  • Zabawy z wykorzystaniem piłki

Gry zespołowe – zabawa czy rywalizacja?

Gry zespołowe kojarzą nam się zazwyczaj z rywalizacją – piłka nożna, siatkówka, koszykówka, wyścigi rzędów. Zdrowa rywalizacja zawsze jest dobrym motywatorem do działania! Ważne jest to aby nie określać nagrody za udział w danej konkurenci. Niech dzieci zbierają punkty i angażują się. Powiedzmy, że nie patrzymy na ilość lub czas ale na jakość i dokładność wykonanych zadań. W takim przypadku wyścigi rzędów staną się świetną okazja do ćwiczeń i nauki zdrowej rywalizacji

Nasze animatorki zadbają o to, aby Twoje dziecko poczuło się zaakceptowane i chciało spędzić z nami jak najwięcej czasu podczas imprezy! Zadbamy o każdego z najmłodszych gości i sprawimy, że radość przez długi czas nie zejdzie z jego ust!

Przykłady gier zespołowych

  • Wyścigi rzędów
  • Przeciąganie liny
  • Rzuty piłką
  • Rozgrywka w piłkę nożną

Zapraszamy do kontaktu!

animatorki.com

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *