Jako główne odnośniki zabaw konstrukcyjnych są tzw. klocki konstrukcyjne. Są to kolorowe rureczki, które należy łączyć ze sobą, aby powstała pewna budowla lub wzór. Dlaczego właśnie te klocki? To oczywiste – prosta zabawka, która cieszy a jednocześnie wpływa na rozwój każdego malucha! Wykorzystanie klocków ma wiele zastosowań, pokażemy wam jak my wykorzystujemy klocki podczas prowadzenia animacji dla dzieci na weselach, chrzcinach, komuniach, urodzinach lub poprawinach!

Pomysły na wykorzystanie klocków konstrukcyjnych

1. Nabywanie nawyków pracy w grupie – podczas animacji organizujemy różne konkursy oraz rywalizacje oparte na pracy w grupach. Jedną z takich konkurencji jest ułożenie pięknej budowli. Dzielimy dzieci na dwie drużyny. Najczęściej jest to podział chłopcy – dziewczynki, jednakże to zależy od liczności grupy oraz o liczebności dziewczynek oraz chłopców. Zadaniem każdej z grup jest stworzenie pięknej budowli oraz umiejętne prowadzenie pracy zespołowej. Zabawa ta wpływa na zintegrowanie grypy, pomaga w odczuciu zdrowej rywalizacji jak i wpływa na umiejętność komunikowania się w grupie.

2. Stwórz coś niesamowitego! Ta zabawa świetnie sprawdza się w gorące i upalne dnia, kiedy pomiędzy zabawami z animatorką potrzebujemy chwili wytchnienia i odpoczynku. Każde dziecko dostaje wyznaczoną ilość rureczek oraz krzyżyków. Następnie zadaniem dzieci jest stworzenie czegoś niesamowitego i zaskakującego! Zabawy konstrukcyjne w tym wydaniu znakomicie wpływają na kreatywność i wyobraźnię dzieci! To jak piękne budowle powstają, podczas tej zabawy jest nie do opisania!

3. Kolor do koloru! Bardzo często prowadzimy animacje również dla młodszych dzieci, dlatego też wykorzystujemy klocki konstrukcyjne np. do utrwalania kolorów! Dzieci siedząc na chuście animacyjnej muszą dopasować kolory patyczków do kolorów, które znajdują się na chuście! Ten początkowy bałagan i późniejszy porządek robi wielką furorę wśród najmłodszych gości! Sprawdź sam jak świetnie to działa!

Jeszcze cię nie przekonaliśmy do zakupu klocków konstrukcyjnych i istotnej roli zabaw konstrukcyjnych?

Po za wyżej wymienionymi plusami ich stosowania wpływają one również na logiczne myślenie, usprawniają motorykę małą oraz uczą segregacji oraz sortowania! Jedna mała zabawka, a ile radości może sprawić!

Łącz zabawę z nauką nie mówiąc o tym dzieciom!

Zapraszamy do kontaktu!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *