Bańki mydlane to jedna z największych atrakcji podczas wesela dla najmniejszych pociech. Przyjęcia urodzinowe, wesela, chrzciny oraz imprezy urodzinowe stają się pełne radości i uśmiechu podczas tworzenia baniek mydlanych. Nasze animatorki zadbają o to aby dzieci były zadowolone i pokażą jak stworzyć ogromne bańki mydlane. Gwarantujemy uśmiech dzieci i świetną zabawę podczas imprez, jednak czy można stworzyć bańki XXL w domu ? Oczywiście, że tak ! Przepis jest prosty i przyjemny do wykonania !

Bańki XXL w domu:

Najważniejsze co musisz wiedzieć to to, że jest to banalnie proste do wykonania. Potrzebujesz: miski, płynu do naczyń, gliceryny i dostępu do wody. Do miski wlej szklankę wody. Następnie wlej do niej pół szklanki płynu do naczyń oraz łyżkę gliceryny. Zawartość miski dokładnie wymieszać i nasz płyn jest gotowy ! Podany przepis dotyczy małej porcji płynu na bańki mydlane. Z czasem tworzenia większej ilości sami wyczujecie jakie dawki składników podawać aby bańki były jeszcze efektywniejsze.

Jednak po za płynem potrzebujemy patyczków, które również możemy wykonać sami. Potrzebujesz bambusowych patyczków (można je zakupić w sklepie ogrodniczym za około 0,40 zł), bawełnianego sznurka (10m wystarcza na około 10 patyczków – zależy jaka jest ich wielkość) oraz taśmy izolacyjnej w wybranym kolorze. Nasz sznurek musimy związać na czubkach patyczków bambusowych a następnie końcówki supełków obwiązać taśmą izolacyjną. Należy pamiętać iż jeden sznurek musi być dłuższy, zaś drugi krótszy o około 20cm.

I gotowe ! Bańki mydlane XXL są w naszym domu bez profesjonalnego sprzętu. Gwarantujemy bardzo dużą skuteczność naszego przepisu oraz ogrom radości dla najmłodszych jak również tych starszych.

Bańki mydlane to zabawka, którą zazwyczaj kojarzymy z beztroską zabawą w czasie dzieciństwa. Jednak bańki mydlane mają również wiele innych zastosowań, zarówno rozrywkowych, jak i praktycznych. Oto kilka przykładów:

  • Rozrywka dla dzieci – Bańki mydlane to doskonała zabawa dla dzieci, która pozwala na rozwijanie wyobraźni i kreatywności. Mogą bawić się nimi samodzielnie lub w grupie, próbując uchwycić, wybuchać lub tworzyć największą bańkę.
  • Zabawa dla zwierząt – Nie tylko dzieci, ale także zwierzęta uwielbiają bawić się bańkami mydlanymi. Psy, koty, konie i inne zwierzęta mogą bawić się nimi przez długi czas, co jest dla nich świetnym sposobem na spędzenie czasu.
  • Terapia – Bańki mydlane mogą być używane jako narzędzie terapeutyczne w pracy z dziećmi i dorosłymi. Pomagają w rozluźnieniu, redukcji stresu i poprawie koordynacji ruchowej.
  • Fotografia – Bańki mydlane to również popularny element w fotografii, szczególnie w fotografii dziecięcej i portretowej. Mogą stanowić ciekawy element w tle lub jako dodatkowy element, który uchwyci uśmiech na twarzy fotografowanej osoby.
  • Sztuka – Bańki mydlane mogą być wykorzystywane jako element w sztuce, w tym w instalacjach, performance’ach i rzeźbach.
  • Nauka – Bańki mydlane są używane w naukach przyrodniczych, zwłaszcza w chemii, aby ilustrować zjawiska związane z powierzchnią, napięciem powierzchniowym i interakcjami między cząsteczkami.

Zapraszamy do odwiedzenia naszej strony: www.animatorki.com 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *