Chusta animacyjna – Animacje na weselach są teraz coraz bardziej popularną atrakcją. Zapewne wielu z was zastanawia się czy warto wybrać taki rodzaj atrakcji dla dzieci oraz czy warte jest to swojej ceny? Odpowiedź jest prosta – oczywiście, że tak! Animacje podczas wesela, chrzcin, komunii czy urodzin mogą przynieść ogromną radość najmłodszym gościom! Zabawy integracyjne, malowanie twarzy, zawijane balony, tatuaże  brokatowe, zabawy z muzyką, a co najważniejsze zabawy z chustą animacyjną! Chusta animacyjna jest nieodłącznym elementem podczas naszych animacji. Dzieci uwielbiają ja tak samo jak nasze animatorki ale dlaczego? Możliwości jakie daje chusta są ogromne!

Chusta animacyjna – nieskończona ilość zabawy!

Oczywiście w naszej ofercie na początku znajdziecie standardowe zabawy, które są obowiązkowe na każdej imprezie są to takie zabawy jak:

  • Kulkowa burza – potrzebne będą nam kolorowe kuleczki, które dostępne są w wielu sklepach internetowych z zabawkami oraz chusta animacyjna. Układamy kuleczki na chuście przy której kucają dzieci. Następnie na znak animatora dzieci zaczynają falować chustą góra dół i tworzą piękną burzę z kolorowych piłek
  • Wiatr i woda – tym razem stawiamy na żywioły. Jest to świetna zabawa na rozruszanie i zintegrowanie grupy. Podczas zabawy w wiatr uczestnicy musza równocześnie ruszać chustą góra – dół. Aby urozmaicić zabawę możemy poprosić dzieci, żeby wchodziły po kolei pod chustę. Podobnie jest w przypadku zabawy w wodę. Dzieci siadają z chustą, następnie jedno dziecko wchodzi na chustę, a pozostałe dzieci nią mocno poruszają. Dziecko, które jest na środku biega po całej chuście.
  • Cukierek/naleśnik – jedni nazywają to zabawą w naleśnika inni w cukierka, jednak zasady są te same! Jedno dziecko wchodzi na środek chusty animacyjne, a reszta uczestników zawija go tak, że on aż znika pod chustą. Następnie odplątujemy go zaczynając biec w drugą stronę. Do zabawy można również zaprosić dorosłych, efekt odwinięcia jest dużo lepszy!
  • Piłka za chustą  – tym razem urządzamy konkurs! Trzymamy chustę nad podłogą, na środek chusty rzucamy piłkę lub balon. Następnie informujemy dzieci, że ich zadaniem jest utrzymanie piłki przez 10 sekund na chuście, jednak ja będę wam w tym przeszkadzać ruszając całą chustą! Wygrywa ta drużyna, która utrzyma piłkę 3 razy przez 10 sekund na chuście.
  • Sałatka owocowa – jest ona o tyle bardziej atrakcyjniejsza, że dzieci zmieniając się miejscami pod chustą. Przypisujemy dzieciom odpowiednio nazwy owoców, a następnie falujemy cały czas chustą. Podczas falowania, animatorka mówi nazwę danego owocu a dzieci zamieniają się miejscami!

A Ty jakie znasz zabawy z wykorzystaniem chusty?

To podstawowe zabawy, które są obowiązkowe na każdej imprezie animacyjnej! Jednak zabaw z chustą animacyjną jest dużo dużo więcej! Zabawa z magiczną ręką, ustawianie się w odpowiedniej kolejności, zabawa w kolory, rekina, muszkę, liska. Ogrom pomysłów i inspiracji znajdziemy w internecie, jednak to nasza wyobraźnia powinna być głównym źródłem inspiracji do zabaw z najmłodszymi! Masz pomysł? Wykorzystaj go i sprawdź co na to dzieciaki! Wykorzystaj muzykę, piłki, balony, szarfy, woreczki i wiele innych atrybutów, a zobaczysz, że chusta animacyjna dalej ogromne horyzonty na zabawę, która może trwać i wiele godzin! Każdy animator doskonale wie, że zakup sprzętów zaczyna się od wyboru chusty animacyjnej! Dokładnie przemyśl jej wielkość. Jeśli masz zamiar urządzać tylko małe imprezy do 25 osób chusta na ok. 3m  będzie idealnym rozwiązaniem dla Ciebie! Jednak jeśli planujesz urządzać większe imprezy okolicznościowe zastanów się nad zakupem dużej chusty lub dwoma większymi chustami! Jednak pamiętaj, że jest to obowiązkowe wyposażenie każdego animatora!

Zapraszamy do kontaktu!

animatorki.com

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *