Zachęcić dziecko do zabawy nie jest tak łatwą sprawą jak mogłoby się wydawać. Każde dziecko żyje w określonym środowisku, do którego jest już przyzwyczajone i w którym zawsze się odnajdzie. Kiedy jednak przychodzi na wesele, chrzciny, komunię czy też urodziny poznaje nowe osoby, nowych kolegów do zabaw a co najważniejsze nową “panią”, której rolę pełni animatorka. Jak więc sprawić aby dziecko się nie bało i chętnie się z nami bawiło? Mamy na to kilka sposobów!

Pierwszą i podstawową sprawą jest podejście do pracy animatorki. Dzieci muszą czuć to, że my również czerpiemy radość oraz przyjemność z zabawy z nimi. Uśmiech to coś co zawsze przyciąga dzieciaczki do zabawy. Kolejnym istotnym faktem jest zaangażowanie w prowadzenie zabaw. Każdy z nas, animatorów, powinien dokładnie znać zasady każdej prowadzonej gry. Taka sytuacja sprzyja nie tylko dzieciom ale i nam ponieważ skupiamy się już tylko na tym żeby się świetnie bawić. Istotnym faktem jest również atrakcyjność zabaw. Musimy pamiętać, że dzieci bardzo szybko się nudzą, dlatego warto mieć przygotowane w nadmiarze różne zabawy. Należy też pamiętać o zabawach, w których dzieci czekają na swoją kolej np. naleśnik czy tor przeszkód. Warto aby zaplanować coś dla dzieci, które czekają w kolejce. Zabawy powinny być spokojniejsze oraz żywe. Animatorzy powinni mieszać zabawy trudniejsze z łatwiejszymi. Warto również angażować większą ilość dzieci w pomoc podczas przygotowania zabawy, podczas rozdawania rekwizytów czy też uznać kogoś za pomocnika animatora. Musimy sprawić aby dzieci poczuły się swobodnie w naszym towarzystwie.

Co najbardziej przyciąga dzieci?

Odpowiedź jest prosta: KOLORY! Ale nie tylko i o tym musimy pamiętać. Dzieci uwielbiają wszystko co kolorowe oraz co nowe. Jeśli odpowiednio przygotujemy nasze miejsce pracy tzn. rozłożymy rzeczy w ładzie, będą one bardzo kolorowe a dodatkowo dodamy im atrakcyjności np. kolorowym namiocikom poprzez dodanie piłeczek w różnych kolorach, na pewno zachęcimy dzieciaki do tego aby dołączył do zabawy. Po kilku latach pracy jako animatorzy uważamy, że na szczególną uwagę zasługują klocki konstrukcyjne. Dzieci potrafią spędzić przy nich nawet dwie godziny (szczególnie chłopcy) tworząc piękne budowle, rakiety oraz mnóstwo innych kreatywnych rzeczy. Dzieci są ciekawe świata ale znakomicie też działa na nich muzyka! Zawsze gdy słychać muzykę przy naszym stanowisku przychodzą rodzice wraz ze swoimi pociechami. Zadbajmy o to aby nasze stanowisko było pełne atrakcyjności a zarazem estetyczności!

A więc kochani animatorzy pamiętajcie o najważniejszym: uśmiech i pogoda ducha! To pomoże wam w zdobyciu sympatii dzieciaczków. Powodzenia! 🙂

Zapraszamy do kontaktu!

animatorki.com

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *