Praca animatorki nie jest wcale taka łatwa jak mogłoby się wydawać. Dzieci to wulkany energii, więc opanowanie ich wszystkich na raz jest ogromnym wyzwanie dla animatorek. Malowanie twarzy, balonowe ZOO, bańki XXL, zabawy integracyjne to wszystko sprawia, że dzieci bawią się wspólnie chociaż nie wszystkie gdyż w tych zabawach zwracamy uwagę na ich indywidualność. Taki przebieg wydarzeń powoduje, że czasem wśród dzieci pojawiają się grupki zainteresowań i nie wszystkie dzieci potrafią skupić się na jednej atrakcji, dlatego animatorki muszą sprawić aby choć raz na całej imprezie dzieciaki zebrały się wszystkie razem zebrać do wspólnej zabawy.

W naszej ofercie posiadamy dwie tak ciekawe i jednoczące dzieci szczególne zabawy. Pierwsza to konkursy z nagrodami. Kto nie chciałby wygrać pysznego cukierka lub innego świetnego gadżetu! Wyścigi rzędów, konkursy tańca, konkursy w parach lub zagadki.

Drugim rodzajem jest atrakcja, która przyciąga nawet dorosłych tj. PINIATA! Zazwyczaj rodzice nie pozwalają dzieciom nic rozwalać, a one właśnie tego potrzebują! Wyszaleć się i wyrzucić z siebie tą całą ilość endorfin. Nie sądzicie, że to wspaniałe uczucie rozwalić coś i jeszcze dostać za to nagrodę w postaci niespodzianki ukrytej w środku? Nasze animatorki też czasem korzystają i mają z tego ogromną frajdę, nie mówiąc już o dzieciakach!

Czy można stworzyć piniatę samemu?

Odpowiedź jest oczywista: TAK! To banalnie proste i każdy z nas może wykonać taką piniatę w domu. Co nam będzie potrzebne? Balony (obojętnie jakiego koloru), mąka ok 1 kg, litr wody oraz duża ilość gazet (najlepiej szarych). To rzeczy potrzebne na pierwszy etap tworzenia naszego arcydzieła. Drugi etap to tworzenie podstawy piniaty. Dmuchamy balon, nie może być ani za duży ani za mały. Ustawiamy go na misce, następnie należy pociąć gazety na podłużne kawałki. Kiedy już będą gotowe mieszany mąkę z wodą. Musimy pamiętać, żeby mieszanka była jednolita i bez grudek. Moczymy kawałki gazet w naszej mieszance i oklejamy nimi balona. Najlepiej ułożyć dwie lub trzy warstwy aby piniata była twarda i trudniejsza do rozbicia. W miejscu związania balonu musimy zostawić dziurę na wsypanie niespodzianki do środka piniaty. Odstawiamy oklejony balon na 24h do wyschnięcia.

Po całym dniu oczekiwania nasza piniata powinna być już sucha, więc możemy przystąpić do drugiego etapu, który jest najprzyjemniejszy jednak wymaga dużo uwagi i skupienia oraz precyzji. Potrzebujemy kolorowej bibuły, kleju oraz nożyczek. Teraz nie pozostaje nam nic innego jak wybrać wzór naszej piniaty! Minionek, muszka mini, żółwie ninja, piłka nożna, Elsa, królewny, pieski, kotki, słoniki, jednorożce itp. Piniata jest bardziej efektywniejsza kiedy jest kolorowa, pamiętajcie o tym! Musimy również wyciąć dziurki na sznurek, na którym zawiesimy naszą piniatę. Ostatnim krokiem jest napchanie piniaty cukierkami, kolorowym papierem oraz bibułom. I już nasza piniata GOTOWA!

Spróbuj wykonać ją sam, jednak jeśli masz jakieś pytania skontaktuj się z nami a nasze animatorki na pewno ci pomogą! 🙂

Zapraszamy do kontaktu!

animatorki.com

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *