Zamówiłeś animatorki na urodziny swojego dziecka? Byłeś na weselu, chrzcinach czy komunii, gdzie twoje pociechy zabawiała nasza animatorka? Jeśli tak to zapewne furorę zrobiła piękna piniata wypełniona cukierkami, aż po brzegi!! Teraz Twoje dziecko chciałoby mieć taką pianiatę w domu? Nie kupuj ale stwórz piniatę razem z dzieckiem i spraw mu ogromną radość !

Własnoręczna piniata – przygotowanie

Zanim przystąpimy do tworzenia piniaty musimy przygotować potrzebne nam materiały. Nie jest ich dużo co cieszy, a co więcej są to rzeczy, które nie wymagają dużego wkładu finansowego. Będziemy potrzebować:

  • balony lateksowe (kolor jest obojętny)
  • stary papier lub gazety
  • woda
  • mąka
  • tektura
  • sznurek
  • bibułę
  • klej
  • taśmę
  • dużo miejsca

Musimy pamiętać, że przy tworzeniu piniaty będzie dużo bałaganu i „papciania” się w powstałej masie. Dlatego warto ubrać się w ubrania, których nie jest nam szkoda oraz wyznaczyć miejsce, które będzie łatwe do umycia. My osobiście stosujemy stary koc, którego nie jest nam szkoda lub robimy to po prostu na trawie – woda lub deszcz może później zdziałać cuda! Kiedy skompletujesz już potrzebne rzeczy, przygotujesz sprzęt oraz ubranie możemy przystąpić do działania!

Tworzenie piniaty krok po kroku!

Pierwszym etapem tworzenia własnej piniaty jest nadmuchanie balona. Jego wielkość zależy od tego jak dużą piniatę chcesz stworzyć. A więc wielkość zależy tylko od Ciebie i Twojego dziecka! Kiedy już balon będzie gotowy możecie włożyć go do jakiegoś pojemnika lub okrągłego pudełka, aby lepiej się go oklejało. Kiedy balon będzie gotowy do pojemnika z wodą wsypujemy mąkę. Ilość mąki zależy od ilości wody. My najczęściej wlewamy dwie i pół szklanki wody oraz jedną szklankę mąki. Jednak należy tak wymierzyć proporcję, żeby nasza konsystencja był bardziej gęsta niż płynna. Kiedy dodamy mąkę do wody musimy to porządnie wymieszać. Kiedy już nasza konsystencja będzie już idealna możemy przystąpić do darcia papieru. Najlepszym kształtem będą gazety podarte na kwadraty. Nie mogą być to papiery ani za mała ani za duże. I teraz najprzyjemniejsze! Moczymy papier w naszej wodno-mąkowej mazi i oklejamy tym balon! Należy obkleić balon 2 lub 3 warstwami. Podczas klejenie musimy pamiętać, aby dokładnie zakryć cały balon i zostawić otwór na cukierki.

Kiedy już skończymy oklejać balon musimy pozostawić go do wyschnięcia. Jeżeli balon leży na płaskim to musimy pamiętać o jego obracaniu. Po około 12h piniata powinna stać się twarda, a my możemy przebić balon, który była nasza podstawą. Teraz przystępujemy do ozdabiania bibułą! Kolor lub wzór również wybierasz razem z dzieckiem! Po zakończeniu dekoracji możemy wbić sznur oraz wsypać cukierki i gotowa! Piękna piniata czeka na rozbicie!

Spróbuj sam z dzieckiem  stworzyć piękną piniatę z ulubioną postacią z bajki! Nie czekaj i spraw dziecku radość w pochmurne dni wakacji!

Zapraszamy do kontaktu!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *